Konkursy

2020-12-01

Konkursy trwają - Kostka Czyta nadal !!!


Każdego miesiąca macie okazję wziąć udział w kolejnym konkursie, który zostanie rozstrzygnięty na szczeblu naszej szkoły. Można nadal przysyłać prace konkursowe.

Kto jest chętny? Jakie zadanie chcielibyście wykonać?

KONTYNUJEMY NASTĘPUJĄCE KONKURSY :

1. GRUDZIEŃ to czas wysyłania prac konkursowych na zdjęcie z książką. Ma ono być zachętą do czytania książek (np. najciekawsze miejsce, w którym czytam książki; albo: osoby/zwierzęta czytające książki - ja, rodzice, dziadkowie, pupile – pies, kot, żółw; albo po prostu zdjęcia ulubionych książek z podpisem, np. o czym opowiadają) itd. Na zdjęcia czekamy do końca grudnia. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy stycznia.

2. STYCZEŃ to czas wysyłania prac konkursowych na audiobook - nagranie na dyktafon tekstu wiersza Tuwima lub Brzechwy, które wyślemy dzieciom do przedszkola, aby mogły je odsłuchać. Na audiobooki czekamy do końca stycznia. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy lutego.

3. LUTY to czas wysyłania prac konkursowych na hasło reklamujące czytanie książek (np:„Książki są cool” „Czytam więc jestem” „Ona by tak chciała czytać ze mną” itp.). Powinno się ono zawierać w jednym zdaniu. Dobrze byłoby gdyby znajdowało się na jakimś tle – gotowe do zamieszczenia w internecie. Zwycięży najbardziej błyskotliwe, zabawne, kreatywne i zachęcające do czytania książek hasło. Na hasła czekamy do końca lutego. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy marca.

4. MARZEC to czas wysyłania prac konkursowych na krótki filmik, o tym jak fajne jest czytanie książek. Filmik powinien być umieszczony na You Tube jako niepubliczny lub na dysku Google, a nam wystarczy przesłać tylko link do niego. Na filmy czekamy do końca marca. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy kwietnia.

5. KWIECIEŃ to czas wysyłania prac konkursowych na krótki wierszyk o czytaniu książek, rymowanki na temat książek i czytania – dlaczego lubię czytać, co nam daje czytanie książek (mogą być ze zdjęciem lub w pliku word). Na wiersze czekamy do końca kwietnia. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy maja.

6. MAJ to czas wysyłania prac konkursowych na krótką recenzję na temat przeczytanej ostatnio książki, mogą być napisane w pliku word. Recenzja ma zachęcać do przeczytania tej właśnie, konkretnej książki. Na recenzje czekamy do końca maja. Możliwość oddawania na nie głosów będzie do połowy czerwca.

Czekamy na Wasze prace! Przesyłajcie je na adres e-mailowy biblioteki:

www. biblioteka@kostka-kielce.pl


Postaramy się je jak najszybciej udostępniać na naszych profilach. Tam każdy będzie mógł je zobaczyć. Wygrają te prace, które zdobędą najwięcej głosów. A głosować mogą wszyscy (uczniowie, nauczyciele, rodzice, znajomi…). Oddawać głosy będzie można przez ankietę, którą udostępnimy w internecie. Jest to wyzwanie dla klas – wspierajcie Waszych reprezentantów! To od Was zależy, kto wygra!

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w czerwcu, ale głosować będzie można przez 2 tygodnie po zakończeniu terminu wpływania prac w danym konkursie. Dla wszystkich zwycięzców przewidujemy nagrody!!! Wygra tylko jedna praca w każdym konkursie!


Czekamy na Wasze prace!

Życzymy powodzenia!!!

Do zobaczenia na facebooku i instagramie!