Upoluj swoją książkę...

2018-11-19

UWAGA, UWAGA!
Z wielką radością informujemy, że Nasza szkoła zakwalifikowała się do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę" realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL. Jest ona skierowana do licealistów i ma na celu promocję czytelnictwa w szkołach. Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju (w tym w 1000 szkół). Plakaty z tymi kodami rozwieszone są w kilku miejscach w naszej szkole: na drzwiach biblioteki, na tablicy ogłoszeń na półpiętrze przy sekretariacie oraz na drzwiach prowadzących od szatni do nowego skrzydła naszej szkoły. Na plakatach umieszczony jest znaczek dający dostęp do chatbota, który m.in. podpowiada uczniom, po jaką książkę powinni sięgnąć, oraz Kod QR, który jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA!!!