23 marca – Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 23 marca br., po raz piętnasty, obchodzony był w Polsce i na Węgrzech Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Jak powiedział Ambasador Polski na Węgrzech Jerzy Snopek: „Przyjaźń polsko-węgierska opiera się na wyjątkowo trwałych fundamentach: wzajemnej życzliwości i sympatii naszych narodów. Jest wartością autentyczną, zakorzenioną głęboko w duszach Polaków i Węgrów”.

My również pamiętaliśmy o naszych węgierskim przyjaciołach z partnerskiej szkoły Svetits Katolikus z Debreczyna i przesłaliśmy im zapewnienia o naszej przyjaźni, a także otrzymaliśmy od nich równie serdeczne życzenia. Mimo pandemii, pozostajemy w kontakcie e-mailowym i liczymy na osobiste spotkanie, być może, już w następnym roku szkolnym!

Podczas niedawnego spotkania „grupy węgierskiej” online, wspominaliśmy wizytę w naszej szkole Pań Prezydentowych Polski i Węgier: Agaty Kornhauser-Dudy oraz Anity Herzog, które odbyło się 22 marca 2019r., w związku z obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (patrz: zdjęcie) A w czwartek będziemy kibicować obu drużynom podczas meczu Polska-Węgry!

Do boju, Polsko! Hajra Magyarok!Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content