Aktualności biblioteki

grafika-FB-wydarzenie-Przerwa-2021-300x169-1
04 mar: PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”
PODSUMOWANIE AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE" W październiku braliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" #przerwanaczytanie. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".Rekord w 2019 r. wynosił 158 809 osób czytających na przerwie. W ubiegłym roku szkolnym mimo wielu przeciwności ustanowiony został rekord w czytaniu na przerwie w czasie pandemii. Zeszłoroczny rekord wynosił 149 851 W 2020 r. udział w akcji wzięło 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!!W tym roku szkolnym do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i z 14 innych państw. Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB! Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach we Francji, Irlandii, na Litwie, 3 szkołach w Belgii, USA i na Ukrainie oraz w 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!! Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. W tym roku również Kostka ochoczo włączyła się do tej akcji. Udział w biciu rekordu wzięła cała społeczność szkoły – wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji (Łącznie 712 osób !!!!!!!). Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję. Zapraszamy do bicia rekordu w przyszłym roku szkolnym.
pasowanie-1a-4
03 mar: PASOWANIE NA CZYTELNIKA
W dniu 23 września w bibliotece szkolnej odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda funkcjonowanie biblioteki dziś, jak wyglądało dawniej i na czym polega praca bibliotekarza. Miały też możliwość przyjrzeć się różnym rodzajom książek w zależności od wieku, wielkości i sposobu wydania. Dzieci zobaczyły wg jakiego klucza książki ułożone są na półkach oraz zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz zasadami poszanowania książek. Aktywnie uczestniczyły w konkursach ze znajomości bajek i wierszyków. Na koniec złożyły uroczyste przyrzeczenie i wypożyczyły swoją pierwszą książkę. Od dziś będą stałymi bywalcami szkolnej biblioteki.
dzien-glos-czyt-1-1
03 mar: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
23 września w naszej szkole odbyły się już po raz kolejny obchody tego święta. Niestety z powodu pandemii nie wszyscy mogli w nich brać udział. W tym roku zaproszeni do uczestnictwa zostali uczniowie klas młodszych. Specjalnie dla nich odczytane zostały fragmenty ciekawych książek ze szkolnej biblioteki. Dzieci wysłuchały ich z zainteresowaniem, tym bardziej, że nieczęsto mają okazję obserwować Księdza Dyrektora, Panią Dyrektor i starszego kolegę z klasy maturalnej w roli lektorów. Inicjatywa ta spotkała się, jak zwykle, z ciepłym przyjęciem, dlatego weszła już na stałe w terminarz imprez szkolnych. Cieszymy się, ponieważ owocuje ona wzrostem zainteresowania uczniów czytelnictwem i obserwujemy wzmożoną liczbę wypożyczeń w bibliotece szkolnej.
received_451966536661127-1
16 gru: Książka na święta!

Zachęcamy do wypożyczania książek na święta. Życzymy radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzeniaprzeżytych w rodzinnym gronie,z dala od trosk,…

IMG_20211025_124852
16 gru: Konkurs rozstrzygnięty

Konkurs na gazetkę klasową zawieszoną na drzwiach sali został rozstrzygnięty. Dyplomy i nagrody zostały wręczone.Jury miało trudne zadanie . Wszystkie…

CZAS PRACY BIBLIOTEKI

PON. – PT.
8.00 – 16.00

Biblioteka zastrzega sobie możliwość zmian godzin pracy informując o tym w aktualnościach

Napisz do nas!
biblioteka@kostka-kielce.pl

Po zalogowaniu na swoim uczniowskim koncie Librus Synergia należy:
1. w zakładce „Książki” kliknąć w „e-biblio (biblioteka)”,
2. kliknąć w „Zalogowany”
3. i wejść w „Konto”.

Każdy czytelnik ma możliwość WGLĄDU NA SWOJE KONTO BIBLIOTECZNE. Można w ten sposób sprawdzić np. jakie książki wypożyczone zostały przez danego czytelnika w tym roku szkolnym.
Aby to zrobić należy użyć loginu i hasła do konta Librus Synergia.

Chcesz zgłosić uwagi dotyczące funkcjonowania biblioteki? Masz propozycję książek, które mogłyby znaleźć się w naszym księgozbiorze?