W dn. 5 października br. odbyły się w pracowni Filmoteki Szkolnej dla uczniów klasy IIA warsztaty filmowe pod kierunkiem liderki, Anny Karp. Miały one niepowtarzalny charakter, ponieważ były dedykowane pamięci Anny Sienkiewicz Rogowskiej, założycielki filmoteki, która odeszła nagle w ubiegłym roku. Jej też był poświęcony warszawski festiwal filmu niemego „Sound of silent”, z którego zbioru kinematograficznego korzystaliśmy na zajęciach filmowych.
Młodzież zapoznała się z historią złożenia pracowni w naszej szkole, wydarzeniami filmotekowymi i sylwetką nieodżałowanej, byłej dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Anny Sienkiewicz Rogowskiej, którą gościliśmy przy okazji otwarcia pracowni filmowej w naszej szkole w 2014 r. W drugiej części warsztatów uczniowie obejrzeli animację wycinankową z 1932 r. pod tytułem „Trzech kawalerów”, aby wykonać zadania grupowe. Praca polegała na odkryciu, jak motywy baśniowe budują akcję filmu. Celem zajęć było też odkrycie przez uczniów, w jaki sposób elementy baśniowe wędrują do świata literatury i filmu oraz jak budują akcję utworów.
Druga część warsztatów nastąpi 12 października br., kiedy uczniowie będą się zajmować perswazyjną formą zaprezentowanej animacji i rozstrzygać spór, czy reklama jest jeszcze komuś potrzebna. Jeśli tak to jaka? Czy ośmiominutowa reklama leku jest do przyjęcia przez współczesnego odbiorcę?