Akcja „zbieramto”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, którego organizatorem jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z siedzibą w Lublinie. Jest to cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, niesienie pomocy najbiedniejszym wśród których pracują misjonarze. Pomoc realizowana jest m.in. poprzez budowę studni głębinowych w Czadzie, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do przyłączenia się do tej akcji. Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.

W naszej placówce będziemy zbierać elektrośmieci:
– zużyte baterie,
– telefony komórkowe,
– klocki LEGO
(tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyńcze, niekompletne i kompletne zestawy),
– znaczki pocztowe (nowe i używane – używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu),
– srebrny i złoty „złom”
– „dobre monety” 
(polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze-np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata ( również wycofany z obiegu). Na rzeczy będą przygotowane specjalne pojemniki w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego przy hali sportowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content