Akcja „zbieramto”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, którego organizatorem jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z siedzibą w Lublinie. Jest to cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, niesienie pomocy najbiedniejszym wśród których pracują misjonarze. Pomoc realizowana jest m.in. poprzez budowę studni głębinowych w Czadzie, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do przyłączenia się do tej akcji. Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.

W naszej placówce będziemy zbierać elektrośmieci:
– zużyte baterie,
– telefony komórkowe,
– klocki LEGO
(tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyńcze, niekompletne i kompletne zestawy),
– znaczki pocztowe (nowe i używane – używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu),
– srebrny i złoty „złom”
– „dobre monety” 
(polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze-np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata ( również wycofany z obiegu). Na rzeczy będą przygotowane specjalne pojemniki w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego przy hali sportowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email