,,Bądź dla kogoś” – warsztaty filmowe

   Na pożegnanie wakacji odbyły się w naszym liceum kolejne warsztaty filmowe , na które tym razem zostali zaproszeni podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Były one realizacją szerszego projektu pod hasłem: „Bądź dla kogoś”, którego autorami są uczniowie klasy IIID – Aleksandra Kuźma i Mateusz Grzesik. Zgodnie z założeniem projektu wolontariusze przeprowadzali wielogodzinne warsztaty fotograficzne w czasie wakacji, objaśniając swoim młodszym kolegom zasady działania sprzętu fotograficznego i pobudzając artystyczne dusze dzieciaków do uwrażliwienia na piękno ukryte w obliczu zwykłego człowieka, elemencie natury czy pospolitym przedmiocie.

   Miłym akcentem wieńczącym te działania były warsztaty filmowe przeprowadzane w naszej szkolnej pracowni filmowej pod kierownictwem pani prof. Anny Karp. Nasi goście mogli zgłębić tajniki filmu poprzez poznanie planów filmowych, rodzajów ujęć oraz ruchów kamery. Warsztaty opierały się także na ćwiczeniach praktycznych, które pozwoliły na udoskonalenie zdobytej wiedzy teoretycznej pod kierunkiem Mateusza Grzesika. Uczestnicy zostali także obdarowani drobnymi upominkami od Filmoteki Szkolne i zapoznali się ze stroną i projektami filmoteki. Całemu spotkaniu towarzyszyła przyjacielska atmosfera i poczęstunek przygotowany przez Joannę i Aleksandrę. Był to więc nie tylko czas poszerzania horyzontów myślowych, zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim świetnej zabawy, o czym zapewniali uczestnicy w podsumowującej wydarzenie rundce informacji zwrotnej.

   Cieszymy się, że koniec wakacji nie oznacza końca działań projektowych, wręcz przeciwnie, teraz po okresie ubiegłorocznej izolacji szkolnej, stajemy przed kolejnymi wyzwaniami, pragniemy realizować w dwójnasób nasze założenia i oddawać siebie innym. Po prostu, by dla kogoś…

                                                                                  Aleksandra Kuźma, uczennica III DSpodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content