czy pobijemy poprzedni rekord?

Przez cały październik odbywa się wielkie święto czytelników i książek – „Przerwa na czytanie”. W tym roku jest to już ósma edycja w Polsce i czwarta na świecie. Wydarzenie organizowane co roku przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. gromadzi w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytają “na przerwie”. Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

„Kostka” włączyła się już trzeci raz w „Przerwę na czytanie”. Co roku w naszej szkole akcja ta przybiera inny wymiar. Tym razem dzień bicia rekordu zorganizowaliśmy w piątek 20 października w sali teatralnej podczas jednej godziny lekcyjnej. Uczniowie wszystkich klas zgromadzili się w jednym miejscu wraz ze swoimi nauczycielami. Wspólne czytanie uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Pierzak.  Czytaliśmy około 30 minut w ciszy.

Informacje o tym, co będzie się działo w szkole były dostępne wcześniej na szkolnym profilu FB i  w wiadomościach mailowych. Plakaty rozwieszone w całej szkole informowały, że należy przynieść ze sobą książkę. Kto zapomniał, mógł wypożyczyć z biblioteki lub wziąć z półki wystawionej na szkolnym korytarzu.

Do wspólnego bicia rekordu zaprosiliśmy również gości ze szkoły w Debreczynie, którzy (w ramach wymiany polsko-węgierskiej) uczestniczyli  tego dnia wraz z naszymi uczniami w wycieczce do Krakowa, gdzie czytali zabrane ze sobą książki.

Tego dnia w bibliotece szkolnej tworzyły się na każdej przerwie olbrzymie kolejki. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia ubiegłorocznego rekordu (na oficjalne wyniki musimy poczekać do grudnia), oraz że nasi uczniowie będą odtąd chętniej sięgać po książki.

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy!

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content