Dzień Dziecka w 0a

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czeka każdy przedszkolak. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy, pełen atrakcji i długo wspominany.

1 czerwca 2021r. dzięki zaangażowaniu Rodziców oraz uprzejmości Pana Rafała Mitkowskiego- prezesa Zarządu Edu-Sense, chłopcy z gr. 0a mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących programowania oraz robotyki.

Ten wyjątkowy czas rozpoczął się od spotkania z Panem Lechem Wilkiem- inżynierem, programistą robotów przemysłowych, a także Tatą jednego z naszych przedszkolaków, który opowiedział chłopcom o swojej pracy, robotach, ich rodzajach  oraz do jakich celów są produkowane przez człowieka. Dzieci mogły zobaczyć roboty przemysłowe składające auta, robota psa wykorzystywanego m.in. do pilnowania owiec, a także robota pszczołę, który może dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla człowieka. Niezwykła atrakcją był przyniesiony, własnoręcznie skonstruowany przez Pana Lecha robot, który potrafił podnosić, przenosić i upuszczać przedmioty, np. butelki.

W drugiej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z ozobotami- małymi, sprytnymi robotami do nauki programowania. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) dzieci uczyły się programować zadania, które miał wykonywać robot. Gdy przedszkolaki opanowały już tę umiejętność wspólnie ułożyły z puzzli trasę dla ozobotów.

Zajęcia robotyki dostarczyły chłopcom wiele pozytywnych emocji. Oprócz fantastycznej zabawy dzieci uczyły się logicznego myślenia i kreatywności. Połączenie przyjemnego z pożytecznym zaskutkowało również zmianami w planach przedszkolaków na przyszłość. Po skończonych zajęciach większość z nich zapragnęła zostać programistami. Z całego serca życzymy im spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content