Książki można czytać wieloma zmysłami – nie tylko wzrokiem, ale również słuchem i … dotykiem. Przekonali się o tym uczniowie klas 0-3 oraz 4-6 w Katolickiej Szkole Podstawowej, którzy uczestniczyli w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Jak co roku zaproszeni goście czytali uczniom na głos. Tym razem odwiedziliśmy świat Narni oraz Pipi Pończoszanki. Naszymi gośćmi byli: ksiądz dyrektor Jacek Kopeć, pani dyrektor Anna Pierzak, uczennice: Dominika Dudek i Zosia Urbańska oraz Pan Piotr z Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach. To dzięki niemu mogliśmy zobaczyć jak wygląda książka napisana alfabetem Brajla. Okazało się, że niewidomi z powodzeniem mogą czytać książki i bez użycia wzroku przenosić się w świat literatury. My dziś rozwijaliśmy naszą wyobraźnię za pomocą słuchu. Czytajmy i słuchajmy jak najwięcej.
I pamiętajmy: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…









