b4f44898f53db649c9ba42577d17c001

Na Jasną Górę we wtorek 25 września, przybyło około dwa tysiące uczniów ze Szkół Katolickich z całej Polski, a wśród nich 5 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.15 w sali o. Kordeckiego. W auli wysłuchaliśmy wykładu ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz świadectwa Rafała Patyry, dziennikarza Telewizji Polskiej. Spotkanie uzupełniał ks. Jakub Bartczak, wikariusz wrocławskiej parafii św. Elżbiety, znany ‘raper w sutannie’. 

 „Na dzisiejsze Forum został zaproszony ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista, który ma wspaniały język do młodzieży – mówi ks. Latawiec przewodniczący Rady Szkół Katolickich. On potrafi inspirować do czytania Pisma Świętego. I drugi gość, który będzie głosił świadectwo, to jest pan Rafał Patyra, dziennikarz sportowy. Chcemy naszej młodzieży pokazać osoby, które widzą w telewizji, żeby młodzi mogli zadać pytanie, żeby mogli się z nimi spotkać, żeby usłyszeli świadectwo ich życia, dlatego, że czasem świat za szkłem telewizora wydaje się tak odległy, wydaje się, że to jest inny świat. I chcemy przybliżyć ten świat telewizji młodzieży”.
Następnie mieliśmy okazję do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, po której udaliśmy się do Bazyliki Jasnogórskiej na Eucharystię. Forum było także możliwością do tego aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Jak zawsze takie wydarzenia są okazją do wspólnego spotkania i wymiany myśli – teraz nadszedł czas aby podzielić się owocami forum z tymi którzy pozostali w Kielcach.Skip to content