Forum „wokół wartości”

W środę 29 listopada odbyło się w naszej szkole XVIII Forum „Wokół Wartości”. Tegoroczne nosiło tytuł „Cywilizacja życia”. Gościem specjalnym była p. Magdalena Wolińska-Riedi – dziennikarka, korespondentka TVP z Włoch i Watykanu. Spotkanie poprowadziła p. Elżbieta Dziewięcka – Mąkosa z TVP3 Kielce. Uczniowie przysłuchiwali się rozmowie o życiu w Watykanie, o spotkaniach z Ojcem Św. Janem Pawłem II, o przesłaniu jakie po sobie zostawił… Nie zabrakło też odniesień do pontyfikatu Benedykta XVI oraz obecnego papieża Franciszka.

Po zakończeniu spotkania w kaplicy uczniowie udali się na warsztaty w mniejszych grupach. Można było się zgłosić na warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne, dziennikarskie oraz forum dyskusyjne. Każda grupa przygotowała coś wyjątkowego wokół tematu „Cywilizacja życia”, co później, podczas podsumowania, zostało zaprezentowane wszystkim uczestnikom Forum.

Była też możliwość zakupu książek autorstwa p. Magdaleny Wolińskiej – Riedi i uzyskania podpisu autorki 🙂

Tak o wydarzeniu piszą media:

https://emkielce.pl/miasto/magdalena-wolinska-riedi-w-kielcach-opowiedziala-o-kulisach-watykanu

https://liblink.pl/E0jGxSL7Jh 

Wydarzenie zostało  sfinansowane w ramach grantu ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego – Program Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2033.

#świętokrzyskieplus

#narodowyinstytutwolnosci

#funduszmłodzieżowy

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content