Klasy I na pierwszym wspólnym wyjeździe

W ostatnią sobotę wakacji, 27 sierpnia, uczniowie klas pierwszych pielgrzymowali do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. ️ W pielgrzymce towarzyszyli młodzieży: p.dyr. Anna Pierzak i p. prof. Renata Sabat oraz ks. prefekt Artur Płaziński.

Po dość wczesnym wyjeździe, ponieważ w wakacje 8.00 rano to prawie noc, wszyscy dotarli do malowniczo położonego sanktuarium. Na miejscu wysłuchali krótkiej katechezy, a następnie wzięli udział w drodze krzyżowej, a potem we Mszy św., której przewodniczył ks. biskup Andrzej Kaleta. 

Po mszy świętej i drobnym posiłku wyruszyli do kopalni soli w Bochni. Integracja trwała cały czas: podczas podróży, jedzenia i w krótkich chwilach przerwy. 

W samej kopalni dowiedzieli się wiele o historii nie tylko soli i sposobach jej wydobycia, ale także o tym jak wpływała ona na historię Polski. Najbardziej zabawnymi momentami były te, w których uczniowie rywalizowali w różnych zadaniach praktycznych: ważeniu soli, cięciu drewna, wbijaniu gwoździ, splataniu liny itp. Po przebyciu 6783 kroków i wjechaniu 212 metrów wszyscy wrócili do autokaru, by udać się w podróż powrotną do Kielc. 
To był naprawdę dobry czas 🙂

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content