Konkurs biblioteki: „CZYTAM JA – CZYTAJ TY!”

Czas domowej izolacji sprzyja rozwijaniu ukrytych talentów i nowych pasji. Nauka zdalna zajmuje dużo czasu, ale jak spędzać czas wolny po lekcjach? Nie można wyjść do kina, restauracji, ani na spotkanie z przyjaciółmi…  a może jest to wreszcie okazja, aby przeczytać ciekawą książkę? Zatopić się w lekturze, przeżywać moc wrażeń związanych z perypetiami bohaterów? A może zająć się nagrywaniem własnych filmów?  Filmów z przesłaniem?

BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza uczniów klas IV-VIII SP oraz I-II LO, którzy lubią czytać książki, do wzięcia udziału w KONKURSIE „CZYTAM JA – CZYTAJ TY!”  

NAGRAJ FILM!

POCZUJ SIĘ JAK YOUTUBER!

ZACHĘĆ SWOICH RÓWIEŚNIKÓW DO CZYTANIA KSIĄŻEK!

PODEJMIJ WSPÓŁPRACĘ Z BIBLIOTEKĄ NA RZECZ SZERZENIA CZYTELNICTWA!

 

NAJLEPSZE FILMY BĘDĄ ZAMIESZCZONE NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

 

 

REGULAMIN   KONKURSU   „CZYTAM   JA – CZYTAJ   TY!”

1.      Celem konkursu jest szerzenie idei czytelnictwa – zachęcanie młodego pokolenia do czytania książek w wolnym czasie. Jest to ważne w obliczu ciągłego spadku czytelnictwa, a zwłaszcza obecnie – w czasie pandemii i wynikającej z tego izolacji. Propagowanie czytelnictwa ma dziś sens profilaktyczny, uprzedzający, chroniący przez konsekwencjami długotrwałego osamotnienia dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest również rozwijanie wśród uczniów pasji i zdolności twórczych w dziedzinach związanych z filmem.

2.      Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

·        Dla klas IV, V i VI

·        Dla klas VII i VIII

·        Dla klas I i II  LO

3.      Zadanie konkursowe polega na nagraniu filmu – spotu reklamującego czytanie książek. Film ten:

·        Może być nagrany samodzielnie lub z pomocą rodziny

·        Ma trwać maksymalnie 3-4 minuty

·        Nie może być wcześniej nigdzie publikowany

·        Musi być zgodny z tematyką konkursu, tzn. musi zawierać następujące elementy: wątek czytania książek,  przedstawienie korzyści płynących z czytania książek, zachętę do czytania książek

·        Gatunek filmu może być dowolny (komedia, parodia,  horror, dramat, melodramat, kryminał, sensacja, science fiction, musical, western,  teledysk,  film przyrodniczy, przygodowy, katastroficzny, animowany itp.). Mile widziane, gdy film będzie „trzymał w napięciu” – wywoływał emocje (śmiech, strach, współczucie, tęsknotę, romantyzm, itp.).

4.      Jury wyłonione zostanie spośród grona pedagogicznego.

5.      Ocenie będzie podlegać: pomysł, jakość nagrania (światło, dźwięk, technika, wykorzystane środki i rekwizyty), zgodność z tematyką konkursu.

6.      Udział w konkursie mogą wziąć tylko te osoby, które zostaną zgłoszone przez swoich rodziców/opiekunów prawnych. Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee_vWEYllQDJln-O0FRMH1h-s-YiJqnnMJl6KfMInAumzPqw/viewform?usp=sf_link

 

7.      Wypełnienie przez rodzica/opiekuna prawnego formularza zgłoszeniowego będzie równoznaczne ze zgodą na publikowanie filmu na szkolnej stronie internetowej.

8.      Film należy wysłać na adres: biblioteka.kostka.kielce@gmail.com

9.      Termin zgłoszenia do konkursu – do 15  maja 2020r.

10.   Termin nadsyłania prac konkursowych – do 10 czerwca 2020r.

11.   Termin rozstrzygnięcia konkursu: 19 czerwca 2020r.

12.   Zwycięskie filmy zostaną nagrodzone i umieszczone na szkolnej stronie internetowej. Autorzy tych filmów zostaną również uhonorowani punktami z zachowania za współpracę ze szkolną biblioteką w szerzeniu idei czytelnictwa.

13.   Filmy, które nie spełnią wymogów zawartych w niniejszym regulaminie nie będą oceniane przez jury.Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content