Konkurs biblioteki: „CZYTAM JA – CZYTAJ TY!”

Czas domowej izolacji sprzyja rozwijaniu ukrytych talentów i nowych pasji. Nauka zdalna zajmuje dużo czasu, ale jak spędzać czas wolny po lekcjach? Nie można wyjść do kina, restauracji, ani na spotkanie z przyjaciółmi…  a może jest to wreszcie okazja, aby przeczytać ciekawą książkę? Zatopić się w lekturze, przeżywać moc wrażeń związanych z perypetiami bohaterów? A może zająć się nagrywaniem własnych filmów?  Filmów z przesłaniem?

BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza uczniów klas IV-VIII SP oraz I-II LO, którzy lubią czytać książki, do wzięcia udziału w KONKURSIE „CZYTAM JA – CZYTAJ TY!”  

NAGRAJ FILM!

POCZUJ SIĘ JAK YOUTUBER!

ZACHĘĆ SWOICH RÓWIEŚNIKÓW DO CZYTANIA KSIĄŻEK!

PODEJMIJ WSPÓŁPRACĘ Z BIBLIOTEKĄ NA RZECZ SZERZENIA CZYTELNICTWA!

 

NAJLEPSZE FILMY BĘDĄ ZAMIESZCZONE NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

 

 

REGULAMIN   KONKURSU   „CZYTAM   JA – CZYTAJ   TY!”

1.      Celem konkursu jest szerzenie idei czytelnictwa – zachęcanie młodego pokolenia do czytania książek w wolnym czasie. Jest to ważne w obliczu ciągłego spadku czytelnictwa, a zwłaszcza obecnie – w czasie pandemii i wynikającej z tego izolacji. Propagowanie czytelnictwa ma dziś sens profilaktyczny, uprzedzający, chroniący przez konsekwencjami długotrwałego osamotnienia dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest również rozwijanie wśród uczniów pasji i zdolności twórczych w dziedzinach związanych z filmem.

2.      Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

·        Dla klas IV, V i VI

·        Dla klas VII i VIII

·        Dla klas I i II  LO

3.      Zadanie konkursowe polega na nagraniu filmu – spotu reklamującego czytanie książek. Film ten:

·        Może być nagrany samodzielnie lub z pomocą rodziny

·        Ma trwać maksymalnie 3-4 minuty

·        Nie może być wcześniej nigdzie publikowany

·        Musi być zgodny z tematyką konkursu, tzn. musi zawierać następujące elementy: wątek czytania książek,  przedstawienie korzyści płynących z czytania książek, zachętę do czytania książek

·        Gatunek filmu może być dowolny (komedia, parodia,  horror, dramat, melodramat, kryminał, sensacja, science fiction, musical, western,  teledysk,  film przyrodniczy, przygodowy, katastroficzny, animowany itp.). Mile widziane, gdy film będzie „trzymał w napięciu” – wywoływał emocje (śmiech, strach, współczucie, tęsknotę, romantyzm, itp.).

4.      Jury wyłonione zostanie spośród grona pedagogicznego.

5.      Ocenie będzie podlegać: pomysł, jakość nagrania (światło, dźwięk, technika, wykorzystane środki i rekwizyty), zgodność z tematyką konkursu.

6.      Udział w konkursie mogą wziąć tylko te osoby, które zostaną zgłoszone przez swoich rodziców/opiekunów prawnych. Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee_vWEYllQDJln-O0FRMH1h-s-YiJqnnMJl6KfMInAumzPqw/viewform?usp=sf_link

 

7.      Wypełnienie przez rodzica/opiekuna prawnego formularza zgłoszeniowego będzie równoznaczne ze zgodą na publikowanie filmu na szkolnej stronie internetowej.

8.      Film należy wysłać na adres: biblioteka.kostka.kielce@gmail.com

9.      Termin zgłoszenia do konkursu – do 15  maja 2020r.

10.   Termin nadsyłania prac konkursowych – do 10 czerwca 2020r.

11.   Termin rozstrzygnięcia konkursu: 19 czerwca 2020r.

12.   Zwycięskie filmy zostaną nagrodzone i umieszczone na szkolnej stronie internetowej. Autorzy tych filmów zostaną również uhonorowani punktami z zachowania za współpracę ze szkolną biblioteką w szerzeniu idei czytelnictwa.

13.   Filmy, które nie spełnią wymogów zawartych w niniejszym regulaminie nie będą oceniane przez jury.Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email