Tydzień Misyjny to czas, kiedy w kościołach, wspólnotach i grupach wiernych organizowane są wydarzenia uwrażliwiające na potrzeby misji oraz przypominające o powszechnym powołaniu do głoszenia Ewangelii.

Wolontariat Misyjny Salvator włączył się w szerzenie idei misyjnej podejmując w różnych miejscach szereg akcji i działań. Jedną z nich była dwudniowa animacja misyjna w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach.

Uczniowie liceum biorący udział w zajęciach spotkali się na wspólnej Eucharystii, a następnie w części warsztatowej mogli poznawać swoje zasoby pozwalające im wyrażać się, swoje poglądy i opinie w różnych sytuacjach i środowiskach. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że wiara która mają w sercu jest ich bogactwem, a także źródłem zrozumienia siebie w trudnych sytuacjach życiowych. Świadomość własnych umiejętności pozwala być odważnym i skutecznym świadkiem wiary, do czego zachęca papież Franciszek: „Drodzy bracia i siostry, nie przestaję marzyć o całym Kościele jako misyjnym i o nowym okresie działalności misyjnej wspólnot chrześcijańskich.”

Ks Wojciech Porada SDS

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content