0dd26c7fe8a91b504f2fdc61f797ca2a

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki i Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty „O matematyce przy muzyce”. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas I LO. 

Najpierw Dominika Śliwińska i Janek Bartos z klasy IF  opowiedzieli krótko niektóre fakty z historii matematyki. Przedstawili też sylwetki słynnych polskich matematyków – Stefana Banacha, Wacława Sierpińskiego i Karola Borsuka. Opowiadali nie tylko o największych osiągnięciach tych matematyków, ale także ciekawostki z ich życia.

O życiu i twórczości Stanisława Moniuszki opowiedziały Oliwia Molenda i Anna Cedro z klasy IC. W trakcie ich prezentacji słuchaliśmy najsłynniejszych utworów kompozytora. Podziwialiśmy też  Arię Skołuby „Ten zegar stary” ze „Strasznego Dworu” w wykonaniu  Filipa Jurkiewicza z kl. IIA. Ta część warsztatów zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni „Prząśniczka”.

Druga część warsztatów odbywała się w salach. Uczniowie, podzieleni na grupy, rozwiązywali zadania matematyczne, których treść nawiązywała do życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Zadania, ułożone przez uczniów starszych klas i nauczycieli matematyki z naszej  szkoły,  nie były łatwe. Jednak wszyscy świetnie dali sobie z nimi radę.Skip to content