zjazd_wolontariuszy_gim

 

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w Kościele Matki Bożej Zwycięskiej. Po jej zakończeniu organizatorzy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprosili wszystkich na grę miejską „Śladami św. Faustyny”. Grupa została podzielona na kilkuosobowe patrole. Inne trasy przygotowano dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród zadań czekało m.in. przygotowanie krzyżówki dot. objawienia Pana Jezusa w parku Wenecja, wypisanie obietnic dla osób odmawiających koronkę, wykonanie lwa dla chorego dziecka. Młodzi zgłębiali nie tylko ciekawostki z życia św. Faustyny, ale poznawali również atrakcje Łodzi. Nasza delegacja mocno zaangażowała się w grę miejską i zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów.

Sobotni wieczór uczestnicy spędzili w Hali Expo na uwielbieniu poprowadzonym przez wspólnotę „Mocni w Duchu”. Hitem okazał się hymn spotkania pt. „Światło – follow it”. W drugiej części uwielbiania na salę przybył Jezus Eucharystyczny i młodzi mieli okazję do osobistej adoracji. Po błogosławieństwie grupy udały się na nocleg w miasteczku akademickim.

Niedziela rozpoczęła się śniadaniem podanym do pokoi. Następnie wolontariusze udali się do centrum Łodzi, skąd wyruszył przemarsz ulicą Piotrkowską. Korowód młodych uśmiechniętych ludzi w czerwonych koszulkach Caritas prowadziła św. Faustyna, św. brat Albert i bł. Karolina obecni w relikwiach. Marsz odbył się pod hasłem „Od zabawy do świętości”.

Spotkanie zakończyła uroczysta Eucharystia sprawowana w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Ireneusza Pękalskiego z Łodzi. Homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka – przewodniczący Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski.

Dziękujemy Caritas Archidiecezji Łódzkiej za zorganizowanie spotkania w którym wzięło udział ok. 1300 wolontariuszy z kilkunastu diecezji.Skip to content