d83d12f7dfb76f05088c9718740e72c5

9 października 2018 r. Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej gościł organizatorów i uczestników 15 Małej Ligi Piłki Ręcznej. Wśród przybyłych na inaugurację ligi byli m.in.: inicjatorka przedsięwzięcia, pani Grażyna Jarosz, prezes Fundacji  „VIVE Serce Dzieciom”, Anna Krupka – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Grzegorz Budziosz – wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Tałant Dujswzebajew i Uros Zorman – trenerzy VIVE-Kielce, Mateusz Jachlewski i Mariusz Jurkiewicz – zawodnicy VIVE-Kielce, Sławomir Szmal – Ambasador Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Po oficjalnych przemówieniach, prezentacji drużyn i wręczeniu upominków dla zawodników otwarto oficjalnie XV edycję Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Na arenie nowoczesnej hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej rozegrano pierwsze mecze ligowe. Drużyna Katolickiego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki odniosła zwycięstwo nad drużynami Nazaretu, Gimnazjum w Bilczy oraz zremisowała z  Gimnazjum w Masłowie. Porażką był mecz z Gimnazjum z Piekoszowa.

W tym czasie w sali teatralnej (stara sala gimnastyczna) odbywała się konferencja pt. „W pogoni za wielką piłką ręczną” zorganizowaną przez Fundację  „VIVE Serce Dzieciom”. W panelu zaproszeni goście dyskutowali nad przyszłością tej popularnej dziś dyscypliny sportowej.

To już po raz drugi mieliśmy ten zaszczyt, że inauguracja  Małej Ligi Piłki Ręcznej odbywała się w „KOSTCE”. Może to będzie już nowa tradycja….

https://www.fundacjavive.org/aktualnosci/15-mala-liga-pilki-recznej-wystartowala/Skip to content