7d079102f49b0a08f3a87217aa875ca1

O tym właśnie dowiedzieli się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w naszej szkole w ubiegły wtorek 23 października 2018r. Prowadziła je dr Justyna Budzik, doktor filmoznawstwa  z Uniwersytetu Śląskiego z inicjatywy Liderki Filmoteki Szkolnej, Anny Karp

W pierwszej części spotkania spotkali się uczniowie klas ponadgimnazjalnych z siedmiu szkół województwa świętokrzyskiego( Słowaka, Mechanika, IVLO, Ściegiennego, Kopernika, Kostki, technikum ze Starachowic) , w drugiej uczestnikami byli nauczyciele.  Warsztaty służyły przygotowaniu do matury z języka polskiego i Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Analiza i interpretacja plakatu jest jednym z zadań na obu tych egzaminach. Ponadto Wędrująca Filmoznawczyni przedstawiła historię plakatu polskiego, którą wyznaczyły nazwiska znakomitych polskich rysowników: Andrzeja Pągowskiego, Jan Lenicy, Waldemara Świerzego czy Franciszka Straowiejskiego. Praca w grupach umożliwiła wzajemne poznanie się i wymianę pomysłów interpretacyjnych. Ostatnim punktem spotkania była analiza wybranych scen filmowych, co jest  ważnym elementem przygotowania konkursowego.

Galla AnonimaSkip to content