PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”
W październiku braliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” #przerwanaczytanie. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Rekord w 2019 r. wynosił 158 809 osób czytających na przerwie.
W ubiegłym roku szkolnym mimo wielu przeciwności ustanowiony został rekord w czytaniu na przerwie w czasie pandemii. Zeszłoroczny rekord wynosił 149 851
W 2020 r. udział w akcji wzięło 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!!

W tym roku szkolnym do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i z 14 innych państw.
Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!
Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach we Francji, Irlandii, na Litwie, 3 szkołach w Belgii, USA i na Ukrainie oraz w 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!! Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. W tym roku również Kostka ochoczo włączyła się do tej akcji. Udział w biciu rekordu wzięła cała społeczność szkoły – wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji (Łącznie 712 osób !!!!!!!).
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję. Zapraszamy do bicia rekordu w przyszłym roku szkolnym.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content
Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/litespeed/js/a5b9e6b2b375fb5e74c708ceabadbec9.js.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:112 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/klient.dh...', 112, Array) #1 /home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(112): md5_file('/home/klient.dh...') #2 /home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(791): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://kostka-...', 'js', true, Array) #3 /home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(360): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array, in /home/klient.dhosting.pl/kostkakielc/new.kostka-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 112