PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

PODSUMOWANIE AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”
W październiku braliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” #przerwanaczytanie. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Rekord w 2019 r. wynosił 158 809 osób czytających na przerwie.
W ubiegłym roku szkolnym mimo wielu przeciwności ustanowiony został rekord w czytaniu na przerwie w czasie pandemii. Zeszłoroczny rekord wynosił 149 851
W 2020 r. udział w akcji wzięło 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!!

W tym roku szkolnym do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i z 14 innych państw.
Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!
Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach we Francji, Irlandii, na Litwie, 3 szkołach w Belgii, USA i na Ukrainie oraz w 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!! Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. W tym roku również Kostka ochoczo włączyła się do tej akcji. Udział w biciu rekordu wzięła cała społeczność szkoły – wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji (Łącznie 712 osób !!!!!!!).
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję. Zapraszamy do bicia rekordu w przyszłym roku szkolnym.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content