Z okazji swojego dziesięciolecia stacja telewizyjna TVP Kielce poprosiła naszą szkołę  o pomoc w zorganizowaniu Miejskiej Gry Telewizyjnej. Łącząc siły z kolegami z Kopernika, pod czujnym okiem  pani prof. Anny Karp wymyśliliśmy wiele ciekawych zabaw, które – jak się potem okazało – zostały docenione przez graczy.

Podchwytliwe zadania testowe oraz zadania wymagające umiejętności  aktorskich i dziennikarskich czekały  na uczestników zabawy, którzy stawili się 12 września 2015 r. o godz. 10.00  na pierwszym punkcie przu ul Jana Pawła II.  Wśród miejsc wyznaczonych  do gry telewizyjnej były m.in. budynek Kieleckiego Centrum Kultury i plac przed KCK, Rynek, Dworek Laszczyków dawne siedziby TVP Kielce  Radio Kelce i Dom Rzemiosł. Do kolejnych etapów gry doprowadzały graczy specjalnie do tego przygotowane mapki, a naklejki, pieczątki i podpisy  potwierdzały zaliczenie każdego kolejnego wyzwania. Wśród uczestników zdarzały się takie osoby, na których temat powinny by powstać całkowicie osobne reportaże!  Z jednej strony starsze panie, które przeżyły i niemiecką okupację i komunistyczną władzę oraz pozytywnie nastawieni do życia emeryci, z drugiej zaś  młodzież i zaciekawieni akcją uczniowie. Zjawiły się nawet miłe strażniczki miejskie, które wzorowo wykonały każde przedstawione im zadanie.

Na zakończenie zabawy po godzinie 12.00 przed siedzibą TVP Kielce błysnął aparat, rozległ się dźwięk fleszu i po wspólnym zdjęciu wszyscy skierowali się do domów – by móc świętować telewizyjną sobotę i z niecierpliwością czekać na specjalny reportaż z imprezy! Tymczasem zwyciężczyniami Miejskiej Gry Telewizyjnej okazały się być panie ze Straży Miejskiej – serdecznie im gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę! Skip to content