2fab6de8acb1c22df761639a2223825d

W dniu 6 kwietnia br.w naszym liceum odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty pod hasłem: „KOSTKA ZNACZY WIĘCEJ”. W godzinach 10.00- 14.00 gościliśmy kilkadziesiąt osób: uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, ich rodziców, a nawet dziadków. Goście mogli zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną, osiągnięciami uczniów, organizowanymi uroczystościami szkolnymi, a także uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji. Przybyłych gości witała Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Kostki, absolwenci. Tradycją jest to, że rolę gospodarzy pełnią w tym dniu uczniowie, którzy oprowadzają swoich przyszłych kolegów po zakamarkach szkoły. Na gości czekały liczne atrakcje i niespodzianki. W poszczególnych salach odbywały się warsztaty: filmowe, historyczne, chemiczne.

W sali historycznej uczniowie przedstawiali prezentacje dotyczące kwesty na Cmentarzu Starym, spotkań z ciekawymi ludźmi związanymi z historią Kielc. Odbył się konkurs „Pomniki i zabytki Kielc”. W sali chemicznej uczniowie KOSTKI przygotowali pokaz doświadczeń, które wpłynęły na rozwój nauki. Kolejnym ciekawym miejscem była pracownia geograficzna, która zachęcała do obejrzenia prezentacji modelu biegu rzeki, „zabawek” wykorzystujących zjawiska fizyczne, potrzebnych do opisu przyrody. W jednej z pracowni matematycznych w bardzo atrakcyjny i różnorodny sposób prezentował się profil politechniczny: zorganizowany był konkurs matematyczno – przyrodniczy, za który zwycięzcy otrzymali bilet „6 na dobry początek”, przedstawiono też  prezentację o współpracy z uczelniami wyższymi UJK i PŚ, a warsztaty matematyczne przeprowadzili studenci UJK. Odbyły się więc  gry i zabawy matematyczne, zagadki, quizy, łamigłówki, gry planszowe, szachy, układanki przestrzenne. W kaplicy szkolnej zespół wokalny zachęcał do spontanicznych występów pod hasłem: „Śpiewać każdy może…”, a na sali teatralnej można było zobaczyć fragmenty spektaklu pt. „Dopóki mamy twarze”, wystawianego przez naszych uczniów.

Atrakcyjnie prezentowały się materiały multimedialne, a także liczne ekspozycje obrazujące bogate życie szkoły, chwaliliśmy się też wymiana międzynarodową z Węgrami i Izraelem. W KOSTKa CAFE zaś na gości czekała kulinarna niespodzianka: pyszne ciasteczka matematyczne.
Dzień Otwarty był okazją do spotkania się ze wszystkimi, którzy tworzą naszą placówkę: z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i do pokazania panującego w szkole niepowtarzalnego klimatu. Lubimy się, o czym świadczą przybyli gromadnie absolwenci naszego liceum, a dziś studenci, którzy z łezką w oku wspominają pobyt w naszej szkole.

Na zakończenie wypada, odpowiadając na pytania, jakie padły podczas spotkania i podkreślić, że:

  • jesteśmy szkołą bezpłatną,
  • nie chodzimy w mundurkach na co dzień,
  • nie uczą u nas tylko księża i zakonnice i nie wszyscy absolwenci zostają księżmi i zakonnicami 
  • nie ma codziennie obowiązkowej Mszy świętej.

Jednak dbamy o to, żeby w dobrej atmosferze przygotować do matury i wychować człowieka o wrażliwym sercu na potrzeby innych.

Cieszymy się, że mogliśmy Was gościć i serdecznie dziękujemy za zainteresowanie KOSTKĄ. Mamy nadzieję, iż z wieloma z przybyłych spotkamy się w nowym roku szkolnym. Zatem Drodzy Gimnazjaliści i Ósmoklasiści …Do zobaczenia!

 

 Skip to content