48133c572ad1b457b55ef3662f9cb96a

– Czy  łatwo jest  oddać swoje życie Bogu, wszystko porzucić i podążyć nową nieznaną drogą?

Wiemy, że nie. Tym bardziej dziękujemy Miłosiernemu Bogu, że Cię wybrał spośród  wielu młodych i dał Ci łaskę największą w świecie, byś żył jedynie dla Jego chwały. By ręce Twe składały co dzień najświętszą ofiarę, by z ust Twych rzesze wokół zgromadzone, słuchały słowa, które wzmacnia wiarę – tymi słowami młodzież liceum zwróciła się do księdza Mateusza Szostaka  na jego mszy prymicyjnej, którą sprawował 6 czerwca 2019r. w naszej szkolnej kaplicy.

Ksiądz Mateusz,  absolwent Kostki, w czasie homilii  podkreślał rolę Eucharystii w naszym życiu duchowym, wspominał także dawne czasy, kiedy był uczniem szkoły, na koniec udzielił prymicyjnego błogosławieństwa  obecnej młodzieży LO, trzecich gimnazjum i ósmych klas SP.

 Niezwykłość tej mszy podkreślona została przez koncelebransów,  ks. Adama Nowaka i ks. Kamila Samiczka, także naszych licealnych absolwentów.

Na zakończenie młodzież uczciła  naszych kapłanów z okazji przypadających w czerwcu kolejnych rocznic święceń kapłańskich: trzydziestej –  księdza dyrektora Jacka Kopcia i piątej księdza Artura Płazińskiego, wręczając drobne upominki.

Ta uroczystość stała się dla naszej społeczności okazją do świętowania i zacieśniania więzów międzypokoleniowych.Skip to content