cfe9beb109fa42d596ca7c182fb5a2c7

Finał VII edycji  „Pojedynku na głosy”  odbył się 25  kwietnia  2019 roku. Zdolna młodzież z różnych stron województwa pokazała, co potrafi na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. W piątek odbył się tam lubiany przez młodych artystów VII Pojedynek na głosy. „Walka” była bardzo wyrównana, ale jurorzy musieli wybrać najlepszych.  W wokalne szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  oraz ponadgimnazjalnych z całego województwa.

– Jurorzy byli zachwyceni poziomem artystycznym – mówi Bożena Barchan, koordynator konkursu. – Młodzieży z kolei podobała się formuła konkursu, zespoły muzyczne w końcu miały okazję się pokazać na scenie. Cieszę się, że mogliśmy docenić utalentowaną młodzież i nagrodzić wielu uczestników. W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, którzy nas wsparli. Uczestnicy przyjechali z różnych stron regionu, między innymi ze Skarżyska Kościelnego Małogoszczy, Micigozda, Polichna, Królewca, Oblegorka, Stykowa , Łopuszna i Kielc.

W tegorocznej edycji  zespół ARPEGIO z Katolickiego Gimnazjum  otrzymał I miejsce  wykonując  brawurowo dwa utwory:” Dziś idę walczyć mamo” , jak podkreśliło Jury z czystością intonacji w trudnej sztuce śpiewu a capella i w przejmującej opowieści scenicznej  oraz „ Wieża Babel „ z Musicalu Metro. Na podkreślenie zasługuje fakt, że  realizacja z popisami aktorskimi i akrobatycznymi to dzieło  samego Zespołu Arpegio.

Dodatkową nagrodę przekazał jeden z Jurorów. Jest to nagranie właśnie utworu  „Wieża Babel” w studio Nagraniowym „ Koliber” w Kielcach.

Organizatorami siódmej już edycji konkursu wokalnego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych byli Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.

Konkurs skierowany jest do zespołów wokalnych szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych  z województwa świętokrzyskiego, które pod okiem nauczycieli i opiekunów wykonują polskie pieśni patriotyczne oraz inne piosenki w ojczystym języku. Jego celem jest przede wszystkim rozśpiewanie młodzieży, popularyzowanie wśród młodego pokolenia muzyki polskiej autorstwa rodzimych kompozytorów, promowanie postaw patriotycznych, artystyczna konfrontacja i wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami z różnych szkół, poprawienie umiejętności autoprezentacji i nauka pracy w zespole.
Wszystkie występy oceniali jurorzy:

1. Michał Ściwiarski – muzyk, kompozytor,
2. Bożena Moszyńska – muzyk, wokalistka,
3. Michał Stachurski – muzyk, główny instruktor WDK,
4. Bogusław Polak – muzyk, realizator nagrań studyjnych.Skip to content