Radość dla KOSTKI

W sobotę 15 maja o godzinie 10:00 w Kieleckiej Katedrze Marcel Musiał absolwent naszej szkoły otrzymał z rąk Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego święcenie diakonatu. W tej uroczystości z ogromną radością towarzyszyli mu także: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, koleżanki i koledzy z ławy szkolnej.

Święcenia są owocem zarówno formacji duchowej, jak i intelektualnej podczas studiów teologicznych. To szczęśliwy dzień dla diecezji kieleckiej, która powitała dziś trzech nowych diakonów – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski. Trzeba się cieszyć tymi małymi darami, jakie Pan Bóg wprowadza do życia kościoła kieleckiego, naszego miasta i naszej diecezji. Ufam, że ich ludzka i chrześcijańska dojrzałość sprawi, że będą podobni do tych ewangelicznych diakonów, których znamy z opisów Dziejów Apostolskich – dodał hierarcha.

 

Nasz Drogi Diakonie Marcelu, życzymy Ci wytrwałości na wybranej przez Ciebie drodze. Niech Bóg rozpala w Tobie charyzmat powołania 🙂

 

Zdjęcia można zobaczyć na stronie:

https://www.emkielce.pl/kosciol/mamy-trzech-nowych-diakonowSpodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content