0270378a70452cb184ebc346153358c4

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BEACTIVE  uczniowie klasy VI a 24 września wyruszyli na rajd rowerowy do Brudzowa w Morawicy. Wzięło w nim udział 18 uczniów dwóch nauczycieli a także dwójka rodziców którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników. Uczniowie rajdu pokonali trasę blisko 50 km wiodącą przez Dyminy, Bilczę Piaseczną Górkę, Bieleckie Młyny, Łabędziów i Radomice.

Trasa została została podzielona na dwa etapy pierwszy z Kielc do Bilczy (10km) wiódł ścieżką rowerową, natomiast drugi etap to malownicze, leśne tereny. Po dotarciu do punktu docelowego czyli Areny Paintball Hardcore około godziny 10:30 rozpoczęła się prawdziwa zabawa J Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrano w kombinezony, maskę ochronną oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą . Uczniowie zostali podzieleni na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą.  Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w grupie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Na zakończenie rozgrywek opiekunowie zadbali o uczniów organizując grilla. Kiełbaski, ogórki kiszone, smalec czy pieczony chleb to główne przysmaki jakie wiodły prym podczas uczty.

Około godziny 12:00 udaliśmy się w kierunku Kielc. Chłopcy posileni przysmakami znakomicie poradzili sobie ze wzniesieniami które wyciskały z nich ostatni pokłady energii.

Kilka minut po godzinie 14 cały peleton zameldował się pod głównym wejściem szkoły.Skip to content