Realizujemy Narodowy program rozwoju czytelnictwa

W roku 2022 nasza szkoła przystąpiła do realizacji kolejnej edycji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Po złożeniu wniosku otrzymaliśmy dotację na promocję czytelnictwa, zakup książek i wyposażenia czytelni na łączną kwotę 15 000zł.

Środki te pozwoliły na poszerzenie księgozbioru biblioteki o prawie 400 nowych książek. Uzupełniliśmy liczbę lektur obowiązkowych dla poszczególnych klas. Zakupiliśmy beletrystykę interesującą dzieci i młodzież. Zasoby biblioteki wzbogaciły się również przez zakup literatury historycznej.

Otrzymane fundusze przeznaczyliśmy także na wyposażenie czytelni.  Dzięki nim powstała właściwie nowa czytelnia. Wydzielono część korytarza przed wejściem do biblioteki, gdzie wstawiono drzwi i wyciszono nowe pomieszczenie z przeznaczeniem do cichej pracy z książką. Uzupełniono również sprzęt komputerowy o słuchawki z mikrofonami. Zakupiono stoliki, krzesełka, sofy i pufy, położono wyciszającą wykładzinę dywanową i poprawiono oświetlenie. Można tu usiąść wygodnie na sofie lub pufie i zatopić się w świat książki wypożyczonej z biblioteki lub też odrobić lekcje siedząc przy dobrze oświetlonym stoliku. Nowa czytelnia będzie się dobrze sprawdzać przy okazji lekcji bibliotecznych, prelekcji lub spotkań z ciekawymi gośćmi.

W ramach realizacji programu podejmowaliśmy wiele inicjatyw promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży: wycieczki, konkursy, prelekcje, spotkania z zaproszonymi gośćmi. Nasza biblioteka żyje, a dzięki dotacji rozwija się i zmienia zachęcając czytelników do częstych odwiedzin.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content