samolotem do kostki

W sobotę  20 kwietnia br. miała miejsce w naszej szkole niezwykła impreza, otóż odbył się dzień otwarty dla kandydatów do naszej szkoły.  Na korytarzach szkolnych gromadziło się wielu zainteresowanych uczniów szkół podstawowych z Kielc i gmin ościennych. Przyjechali w grupach koleżeńskich albo sami,  albo z rodzicami. Szkoła tętniła życiem.   Witało ich niemałe grono aktywistów z Kostki, tych, na których zawsze można liczyć.

 Pierwsza część spotkania to były wizyty studyjne w pracowniach. Co charakterystyczne, w każdej z nich unosił się  inny zapach. W wielu były to zapachy ciast upieczonych przez naszych uczniów, w pracowni chemicznej zapach reakcji chemicznych, które przeprowadzili uczniowie dla gości, w pracowni filmowej zaś zapach popcornu. A jakże! Bardzo filmowo.

Co było słychać? Na wejście na szkolnym korytarzu grał zespół muzyczny. Czterech muzyków rockowych z naszej szkoły zapodało muzę.  Można im było rzucić grosik, tak się wczuli w swoją rolę artystów wagabundów. W pracowni geograficznej można było pośpiewać i wziąć udział w karaoke. Zresztą w  każdej z pracowni, czy to  polonistycznej, informatycznej,  czy matematycznej, coś się działo. Można było rozwiązać quizy  czy zagadki tematyczne, zobaczyć prezentację, czy uczestniczyć w działaniach warsztatowych. W pracowni chemicznej przeprowadzano doświadczenia z mechaniki gazów i cieczy, w biologicznej rozwiązywano quiz o prawdach i mitach w przyrodzie. Nagrodą za to była  szóstka z biologii na nowy rok! Tak, dobrze zrozumieliście. Na nowy rok szkolny! A za rozwiązanie quizu filmowego dotyczącego języka filmu można było dostać SOS, także na kolejny rok.

Jakby tego było mało, w drugiej części spotkania czekały na gości kolejne atrakcje.  Na hali sportowej odbył się mecz  siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Jak łatwo przewidzieć wynik, zwyciężyli ci pierwsi, choć walka była zażarta. Gwoździem programu było natomiast  losowanie nagrody głównej, czyli lotu samolotem nad Kielcami. Spośród wszystkich przybyłych: organizatorów i gości, szczęśliwcem okazała się Ewa Wójcik z klasy IB naszego liceum. Gratulujemy i życzymy wysokich lotów!

Tłumy na korytarzach zarówno, po stronie gospodarzy, jak i gości  świadczyły o tym, że Kostka to dobre  i przyjazne miejsce na  mapie  Kielc i warto tu się uczyć. Zapraszamy! Czekamy na Ciebie!

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content