Spotkanie autorskie uświetniło obchody jubileuszowe szkoły

Wieczorem 15 czerwca, po zakończeniu uroczystości z okazji 100-lecia szkoły w pięknie udekorowanej sali teatralnej odbyło się spotkanie autorskie z Żakliną Skowrońską – dziennikarką, reporterką telewizyjną i absolwentką liceum „Kostki”. Miło było spotkać się po latach. Naszego gościa przywitał ksiądz dyrektor, a następnie pani dyrektor Anna Pierzak wróciła pamięcią do lat szkolonych Żaklinki, która obecnie  jest dziennikarką TVP INFO. Towarzyszy prezydentowi Andrzejowi Dudzie w jego zagranicznych podróżach. Odbyła ich już ponad 60. Jest w gronie nielicznych dziennikarzy, którzy towarzyszą głowie państwa w prezydenckim samolocie. Kulisy tych wyjazdów opisała w swojej  książce: „Kadencja w przestworzach”. Autorka książki opowiedziała w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z relacjonowaniem podróży prezydenckich. Dziennikarka opowiadała również o najciekawszych wydarzeniach jakie przeżyła w ostatnim czasie. Była również możliwość zakupienia książki  Żakliny Skowrońskiej i zdobycia autografu.

Warto było przybyć na spotkanie autorskie z Żakliną Skowrońską, aby usłyszeć ciekawostki, których nie znajdziemy w książce, min. o tym, że pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda przesyła pozdrowienia z okazji jubileuszu naszej szkoły i ciepło wspomina spotkania z naszymi uczniami i nauczycielami w naszej szkole i w pałacu prezydenckim.

Warto było również usłyszeć odpowiedź na pytanie o plany Żakliny na czas po upływie kadencji Andrzeja Dudy? Ci, którzy byli obecni wiedzą, o czym mowa i będą śledzić doniesienia medialne oraz kibicować, aby te marzenia się spełniły…

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content