spotkanie autorskie z dziennikarką żakliną skowrońską

W czwartek 15 czerwca 2023 o godz. 18.00 na sali teatralnej szkoły odbędzie się spotkanie z autorką książki „Kadencja w przestworzach”- dziennikarką Żakliną Skowrońską, absolwentką naszego liceum. Aby zachęcić Państwa do udziału zamieszczamy poniżej krótką informację o publikacji. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

„Wszystko utrzymywane było w ścisłej tajemnicy. Wiedzieli tylko najbliżsi współpracownicy Andrzeja Dudy. Kilka osób, które miały ruszyć z nim w jedną z najważniejszych podróży od początku prezydentury. Tym razem misja była naprawdę wyjątkowa, bo prezydent zdecydował, że pojedzie do jeszcze do niedawna, oblężonego przez Rosjan Kijowa”

Od 24 lutego 2022r. świat nigdy nie był już taki sam. Dramatyczne wydarzenia zza wschodniej granicy Polski wyznaczyły także kierunki drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Wojna na Ukrainie i czas przeciwdziałania rosyjskiej inwazji to najaktywniejsze miesiące w historii polskiej polityki zagranicznej po 1989r,

Ta książka to reporterski zapis tych wydarzeń. Podróż widziana oczami dziennikarki – z pokładu prezydenckiego samolotu, z zakamarków rezydencji najważniejszych światowych przywódców, wreszcie z centrów polityki międzynarodowej, do których dostęp mają tylko nieliczni.

To opowieść o ludziach – także tych, których nie widać w blasku telewizyjnych świateł, a bez których nie odbyłaby się żadna zagraniczna podróż prezydenta. To także kulisy pracy dziennikarskiej delegacji – kilkorga osób, które mają ten zaszczyt, by podczas każdej z podróży niemal krok w krok towarzyszyć prezydentowi. Także, w przestworzach.

Żaklina Skowrońska – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dziennikarka, reporterka telewizyjna od 13 lat związana z Telewizją Polską, wcześniej z redakcjami regionalnymi TVP w Kielcach oraz Szczecinie, obecnie z TVP Info. Uczestniczka ponad 60 zagranicznych wizyt Prezydenta RP. „Kadencja w przestworzach” to jej debiut pisarski.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content