spotkanie z poetką

W środę, 22 listopada 2023r. uczniowie klasy IIIA razem z panią prof. Anną Karp uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Anną Zielińską-Brudek – poetką, a także Prezesem Związku Literatów Polskich oddziału kieleckiego. Odbyło się ono z inicjatywy i na zaproszenie dyrekcji Wojewódzkiej  Biblioteki  Pedagogicznej w Kielcach. Na początku spotkania mieliśmy okazję posłuchać krótkiej biografii Pani Zielińskiej-Brudek, która jak się okazało – oprócz tworzenia poezji, której pisanie rozpoczęła już w wieku licealnym, przez 20 lat pełniła służbę w Policji. Po jej wysłuchaniu, oglądaliśmy muzyczne impresje wierszy autorstwa poetki, takich jak Od miłości do świętości, który stał się hymnem niepełnosprawnych, czy też Daruj życie Ukrainie. Autorka  przybliżyła nam swoją twórczość także poprzez przedstawienie często bardzo osobistej  genezy wybranych utworów, które interpretowali głosowo wybrani uczniowie. Poetka podzieliła się z nami jednym ze swoich ulubionych wierszy, a za odgadnięcie autorstwa, uczennica naszej klasy otrzymała tomik poezji wraz z dedykacją. Na spotkaniu była obecna także pani Martyna Śmiech, przewodnicząca grupy Literackie Światło Młodych. Zachęcała uczniów do aktywnego udziału w spotkaniach młodych literatów, organizowanych  w ostatnią środę każdego miesiąca w siedzibie  WBP.

Na koniec spotkania był czas na pytania, na które Pani Zielińska-Brudek udzieliła wyjątkowo inspirujących odpowiedzi. Poetka z wielką pasją opowiadała o inspiracjach poetyckich, o poezji, która jest największym przywilejem w jej życiu i  wyrażała pragnienie zaszczepienia  w uczniach literackich pasji. Oprócz przedstawienia twórczości i przybliżenia życiorysu, pani Anna Zielińska-Brudek podzieliła się z nami najważniejszymi wartościami w jej życiu, jakimi są wiara, nadzieja i miłość, dając nam cenne rady na przyszłość i uświadamiając, co tak naprawdę jest w życiu istotne.

Spotkanie z autorką dla nas – uczniów  klasy humanistycznej, było niezwykle interesujące i ważne, a być może nawet  inspirujące do tworzenia własnej poezji.


Martyna Rodak IIIA

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content