„studnia marzeń” w kostce

Studnia Marzeń – pod takim hasłem odbyło się 15 kwietnia 2023 roku spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Organizatorami były kieleckie wspólnoty młodzieżowe wraz ze swoimi duszpasterzami: Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Czystych Serc oraz Centrum Światowych Dni Młodzieży. Miejsce zapewnił Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki, natomiast uczniowie szkoły pełnili funkcję wolontariuszy i pomagali w organizacji. Praktycznie na każdym kroku można było spotkać kogoś ubranego w różnokolorowe bluzy z logo KOSTKI. 

Samo spotkanie zaczęło od słuchania młodych. Uczestnicy mogli wypowiedzieć się w ankiecie dotyczącej tego co jest dla nich najważniejsze.  Wśród odpowiedzi dominowały: rodzina, Bóg, przyjaciele i pieniądze. Następnie młodzi podzielili się na mniejsze grupy, w których w czasie spotkania mogli się przyjrzeć swoim pragnieniom i tym jak patrzy na nich Bóg. Spotkanie w grupach,  w swojej treści nawiązywało do biblijnego spotkania z Jezusa z samarytanką. Stąd też hasło całego wydarzenia. 

Kolejna część spotkania to świadectwa zaproszonych gości. Pierwszym z nich był Mikołaj Grzanka ze wspólnoty Fischers. Podzielił się On świadectwem działania Boga w swoim życiu i pokazał jak ważna dla Niego jest wspólnota. Zaprosił też młodych do spotkania z Jezusem w chwili modlitwy. Następnie zgromadzeni słuchali księdza Sebastiana Picura – znanego ewangelizatora który głosi przede wszystkim w Internecie. Ksiądz Sebastian zwrócił uwagę na to że każdy z młodych ludzi jest przed Bogiem ważny i ma swoje unikalne talenty. Ostatnią część spotkania stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Jezus był wystawiony na tronie zaaranżowanym na kształt studni, nawiązującej do spotkania Jezusa z Samarytanką. Po adoracji swoje słowo skierował do młodych ks. Biskup Jan Piotrowski, po czym pobłogosławił zgromadzonych. 

W czasie całego spotkania posługę muzyczną pełnił zespół ToON, natomiast samo spotkanie prowadzili uczniowie Kostki zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży – Katarzyna Dudajek i Wojciech Pacierz. 

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content