Święto 3 Maja w naszej Szkole…

Na krótko przed Świętem Uchwalenia  Konstytucji 3 Maja uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pani  Renaty Sabat,  pani Magdaleny Włodarczyk i pani Barbary Barwińskiej wystawili w szkolnej kaplicy inscenizację historyczną poświęconą temu wydarzeniu historycznemu.

Narracja historyczna przybliżyła widowni trudny dla polskiego narodu czas ratowania Ojczyzny poprzez uchwalenie  drugiej w dziejach świata niezwykle postępowej i idącej z duchem czasów Konstytucji narodowej, która przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. W Polsce uznaje się ją za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze.

Inscenizację ubarwiły też scenki dramowe oraz recytacje przywołujące na myśl te trudnie i piękne zarazem karty historii naszego narodu.

Popisom aktorskim towarzyszył śpiew chóru, który oddał klimat tamtych pamiętnych dni. Pięknym zwieńczeniem inscenizacji była recytacja fragmentów „Pana Tadeusza” oraz dźwięki poloneza Wojciecha Kilara, w rytm którego uczniowie wytańczyli finałową scenę przedstawienia.

Z niecierpliwością czekamy również na świętowanie tych ważnych wydarzeń w zbliżającą się „majówkę”, a podczas niej regionalne obchody  Święta Flagi oraz narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content