Szkolny Zespół Kantylena w Masłowie

Jak co roku  3 czerwca odbyły się uroczystości upamiętniające obecność Papieża św. Jana Pawła II w Masłowie. Po raz 31 odbył się Zjazd Niepełnosprawnych z całego regionu, którego inicjatorem jest bp Marian Florczyk. Obecni byli przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych, kuratorium, szkół, a także parlamentarzyści.

W centrum całego wydarzenia była uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa koncelebrowana przez 9 księży. Za oprawę muzyczną Mszy św. był odpowiedzialny Zespół „Kantylena” z Katolickiego Liceum w składzie: Amelia Gała, Amelia Sarek, Kaja Sławińska Maria Pawlik, Milena Tofil, Katarzyna Sobczyk, Sylwia Lasota pod opieką p. Barbary Barwińskiej.

Po  Mszy św. odbyły się dalsze uroczystości przeplatane występami muzycznymi wykonawców z WDK, Szklanego Domu z Ciekot oraz zespołu Kantylena, który jako zwieńczenie wykonał „Barkę”.

Ks. Biskup jak i zgromadzeni goście w ciepłych słowach podziękowali uczniom naszej szkoły za kolejną już muzyczną oprawę tych uroczystości (w poprzednich latach był to zespół TAKT i Arpegio).

Tak o wydarzeniu piszą media:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/31-rocznica-papieskiej-mszy-swietej-w-maslowie-zjechali-niepelnosprawni-z-calego-regionu/ar/c1-16416267

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content