Warsztaty filmowe z łezką w oku

W dn. 5 października br. odbyły się w pracowni Filmoteki Szkolnej dla uczniów klasy IIA warsztaty filmowe pod kierunkiem liderki, Anny Karp. Miały one niepowtarzalny charakter, ponieważ były dedykowane pamięci Anny Sienkiewicz Rogowskiej, założycielki filmoteki, która odeszła nagle w ubiegłym roku.  Jej też był poświęcony warszawski festiwal filmu niemego „Sound of silent”, z którego zbioru kinematograficznego korzystaliśmy   na zajęciach filmowych.

Młodzież zapoznała się z historią  złożenia pracowni w naszej szkole, wydarzeniami filmotekowymi i sylwetką  nieodżałowanej, byłej dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Anny Sienkiewicz Rogowskiej, którą gościliśmy przy okazji otwarcia pracowni filmowej w naszej szkole w 2014 r.  W drugiej części warsztatów uczniowie  obejrzeli  animację wycinankową  z 1932 r. pod tytułem „Trzech kawalerów”, aby wykonać  zadania grupowe. Praca polegała na  odkryciu, jak motywy baśniowe  budują akcję filmu. Celem zajęć było też odkrycie przez uczniów, w jaki sposób  elementy baśniowe wędrują do świata literatury i filmu oraz jak budują akcję utworów. 

Druga część warsztatów nastąpi 12 października br.,  kiedy uczniowie będą się zajmować perswazyjną formą zaprezentowanej animacji i rozstrzygać spór, czy reklama jest jeszcze komuś potrzebna. Jeśli tak to jaka? Czy ośmiominutowa reklama leku jest do przyjęcia przez współczesnego odbiorcę?

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content