Mieli oni za zadanie rozwiązać sześć zadań związanych z wiedzą o filmie. W pierwszym poznawali najważniejsze wydarzenia z historii kina, te – które wpłynęły wyjątkowo na jego rozwój. W drugim zadaniu dotyczącym filmów z pakietu Filmoteki Szkolnej – dopasowywali charakterystyczne rekwizyty dla bohaterów filmowych.

Zadanie dźwiękowe polegające na dobraniu ścieżki dźwiękowej do obrazu filmowego okazało się prawdziwym wyzwaniem. Najtrudniejszy jednak był quiz z prawa autorskiego, ale i z tym zadaniem -metodą prób i błędów- w końcu poradzili sobie. Proste natomiast okazało się zadanie, które polegało na dopasowaniu planów i kątów kamery do odpowiednich fragmentów i kadrów. Na koniec zaś wszyscy zmierzyli się z rozpoznaniem gwiazd z polskich ekranów.

Pomimo że na każde zadanie było zaledwie dwadzieścia minut, uczestnicy zdążyli jeszcze spotkać się na Facebooku i wymienić filmowymi doświadczeniami z innymi zespołami z Polski. Żeby jednak terminowo wykonać wszystkie zadania nasz zespół podzielił się na dwie grupy: jedna (Ola i Wiktoria) głowiły się nad testem, druga zaś (Ola, Agata, Adam) realizowała film na temat miejsca, które należałoby zmienić.

Dowcipny film z ?ustronnego miejsca? można zobaczyć na Facebooku.

http://www.youtube.com/watch?v=l5cEstRoA0M&feature=youtu.be

Anna KarpSkip to content