2 września w sobotę  wyruszyliśmy  tradycyjnie na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na św. Krzyż. Nie wytraszyły nas zapowiedzi synoptyków dotyczące zmian pogodowych na ten dzień.

Relacja filmowa z rajdu przygotowana przez ucznia kl. IA LO Franciszka Ficka:

https://www.youtube.com/watch?v=HBD2ePjpTH8


O godz. 10.00 przybyliśmy dwoma autokarami  do Nowego Skoszyna na miejsce naszego spotkania z przewodnikami  rajdu. Nasza grupa pielgrzymkowa ZSKDK liczyła 118 uuczestników W składzie byli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum  oraz nauczyciele i rodzice. Najliczniej reprezentowaną była grupa uczniów Gimnazjum „Kostki”.
W tym roku wybraliśmy nową Trasę „Widokową” o dlugości 10 km, która prowadziła przez Jeleniów Kolonię, Starą Słupię i Nową Słupię. Już po przebyciu kilku kilometrów mogliśmy podziwiać spowity chmurami św. Krzyż. Około godz. 13.00 dotarliśmy do Nowej Słupi, gdzie po krótkim odpoczynku i posiłku wyruszyliśmy niebieskim szlakiem przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego na szczyt. O godzinie 15.00 zgromadziliśmyliśmy się wraz z innymi pielgrzymami  na błoniach wokół klasztoru, by uczestniczyć we wspólnej eucharystii. W czasie homilii ks biskup Jan Piotrowski, nawiązując do tegorocznego hasła rajdu „Krzyż stał się nam bramą”, przypomniał nam jakie znaczenie ma krzyż Jezusa w życiu codziennym chrześcijanina. Zmęczeni, lecz wzmocnieni duchowo powróciliśmy do naszych domów. Zapraszamy naszą szkolną społeczność już za rok na trasę XX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego.

 Skip to content