Filmem otwarcia był głośny obraz pt. Chce się żyć w reż. Macieja Pieprzycy. Oparta na faktach historia niepełnosprawnego ruchowo chłopca, który po wieloletnich bezskutecznych próbach skomunikowania się ze światem odniósł wreszcie sukces, bardzo poruszyła widzów.

Niespodzianką było łączenie się przez Skype?a z uczestnikami nocy filmowej, która odbywała się równolegle w Koperniku. Zaraz po otwarciu spotkania przez panią dyrektor Annę Pierzak, otrzymaliśmy  pozdrowienia od uczniów, którzy podczas poprzednich edycji gościli w naszej szkole i zostali zachęceni do organizacji wydarzenia u siebie.

Gwoździem  programu okazało się jednak  spotkanie  z absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy poprowadzili  zajęcia warsztatowe  pod hasłem: Obraz Dźwięk Emocje. W luźnej atmosferze odpowiadali też na pytania uczestników dotyczące scenariusza filmowego oraz możliwości dostania się do szkoły filmowej.

Do rana dotrwali tylko nieliczni, oglądając wszystkie filmowe propozycje, pozostali zaś spali smacznie w śpiworkach. Maraton zakończył się w sobotę o 7.00 rano.

 

Anna KarpSkip to content