Zuzia Mistrzynią w pływaniu….

Zuzanna Boszczyk uczennica IV klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej mistrzynią w pływaniu….

Wiosną 2021r. podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego pokonując dystans 50 metrów stylem grzbietowym osiągnęła rewelacyjny czas stając się tym samym najlepszą grzbiecistką w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Z raportów czasowych składanych do Polskiego Związku Pływackiego wynika, że zdobyła także drugie pozycje w skali kraju w innych stylach pływackich, tj. 50m klasycznym, 50m dowolnym i 100m zmiennym. 

Na dzień dzisiejszy znacząco prowadzi w klasyfikacji indywidualnej w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej i jest tym samym najlepszą 10 letnią pływaczką w Województwie Świętokrzyskim.

Zuzia rywalizuje na licznych imprezach pływackich w naszym regionie i w Polsce. W ostatnim czasie, tj. 25.09.2021r. brała udział w VI Otwartych Mistrzostwach Staszowa Ogólnopolskich Zawodach Pływackich gdzie po przepłynięciu 50 m stylem grzbietowym, , 50m dowolnym i 100m dowolnym zdobyła trzy złote medale i tytuł Najlepszej Zawodniczki w kategorii wiekowej 10 lat.

02.10.2021r. reprezentowała Kielce na XI Zawodach Pływackich o Puchar Solnego Miasta. Był to Finał Ogólnopolskich Zawodów Pływackich. Osiągnęła najlepsze czasy w swoim roczniku na dystansie 50m grzbietowym, 50m klasycznym, 100m dowolnym zdobywając tym samym trzykrotnie pierwsze miejsca oraz tytuł Najlepszej 10 letniej Zawodniczki.

Znakomicie zaprezentowała się także 23.10.2021r. w Lesku na II Międzynarodowych Mistrzostwach w Pływaniu stając na podium i sięgając po złoto trzykrotnie za 50m grzbietowym, 50m dowolnym i 100m dowolnym oraz po statuetkę i tytuł Najlepszej Zawodniczki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszej uczennicy Zuzi dalszych sukcesów sportowych.  

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content