Akcja #Szkoła Pamięta

Katolickie Liceum przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji #Szkoła Pamięta. Poszczególne klasy przygotowały prezentacje o zmarłych, odwiedzili cmentarze i inne miejsca pamięci.

Klasa IIIF:

28 października 2021 r. uczniowie klasy politechnicznej z wychowawczynią Panią  Grażyną Mańkowską udali się na spacer po miejscach upamiętniających Ofiary Zbrodni Katyńskiej.  Przed symboliczną Mogiłą Katyńską znajdującą się na Cmentarzu Partyzanckim upamiętniającą 184 osoby powiązane z miastem,  młodzież zapaliła znicze.

Następnie uczniowie udali się w kierunku „Kamiennego Kręgu Pamięci” zlokalizowanego w pobliżu rezerwatu Kadzielnia na skwerze Pamięci Ofiar Katynia w Kielcach.
Jest to zespół wielkich kamieni z wapienia upamiętniający pomordowanych w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni.

Istotnym elementem całości są głazy z napisem „Kamienie wołać będą” oraz w centrum kręgu „Bo nie można zakopać pamięci w dołach” – cytat z poezji ojca Eligiusza Dymowskiego.  W jednym z kamieni umieszczono urny z ziemią z miejsc kaźni polskich oficerów.

Klasa IIIB:

W ramach akcji #Szkoła pamięta, klasa III B na godzinie wychowawczej poznawała życiorysy osób związanych w regionem świętokrzyskim, a które zapisały się na kartach naszej historii.

Klasa IIC:

W dniu 28 października 2021 roku klasa 2C przygotowała plakat na temat znanych zmarłych Polaków oraz osób powiązanych ze szkołą w ramach akcji kostka pamięta. Uczniowie opracowali informacje oraz wydrukowali zdjęcia osób, o których warto wspomnieć w tych dniach zadusznych. Na plakacie możemy znaleźć takie osobowości jak Jan Paweł II, Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar, Kazimierz Ryczan oraz wieloletni nauczyciel naszej szkoły – Gromadzki Kazimierz. Zachęcamy do modlitwy w ich inetencji.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content