Dzień Dziecka w 0a

2021-06-09

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czeka każdy przedszkolak. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy, pełen atrakcji i długo wspominany.

1 czerwca 2021r. dzięki zaangażowaniu Rodziców oraz uprzejmości Pana Rafała Mitkowskiego- prezesa Zarządu Edu-Sense, chłopcy z gr. 0a mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących programowania oraz robotyki.

Ten wyjątkowy czas rozpoczął się od spotkania z Panem Lechem Wilkiem- inżynierem, programistą robotów przemysłowych, a także Tatą jednego z naszych przedszkolaków, który opowiedział chłopcom o swojej pracy, robotach, ich rodzajach  oraz do jakich celów są produkowane przez człowieka. Dzieci mogły zobaczyć roboty przemysłowe składające auta, robota psa wykorzystywanego m.in. do pilnowania owiec, a także robota pszczołę, który może dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla człowieka. Niezwykła atrakcją był przyniesiony, własnoręcznie skonstruowany przez Pana Lecha robot, który potrafił podnosić, przenosić i upuszczać przedmioty, np. butelki.

W drugiej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z ozobotami- małymi, sprytnymi robotami do nauki programowania. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) dzieci uczyły się programować zadania, które miał wykonywać robot. Gdy przedszkolaki opanowały już tę umiejętność wspólnie ułożyły z puzzli trasę dla ozobotów.

Zajęcia robotyki dostarczyły chłopcom wiele pozytywnych emocji. Oprócz fantastycznej zabawy dzieci uczyły się logicznego myślenia i kreatywności. Połączenie przyjemnego z pożytecznym zaskutkowało również zmianami w planach przedszkolaków na przyszłość. Po skończonych zajęciach większość z nich zapragnęła zostać programistami. Z całego serca życzymy im spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!


Galeria