#badz_dla_kogos

Tytułowy hasztag to hasło promujące idee wolontariatu wśród młodych. Ola Kuźma i Mateusz Grzesik z klasy IID zachęcają do wzięcia udziału w akcji pomocy potrzebującym.

Zachęcamy do obejrzenia spotu i włączenia się w pomoc bliźniemu: https://liblink.pl/OBaSSPkYJu

Jak powstał pomysł akcji? Ola i Mateusz tłumaczą to następująco:

 

Ostatnimi dniami wspólnie, intensywnie pracowaliśmy nad założeniami projektu „Praca Organiczna 2.0”.  Był to wyjątkowy czas, pełen wyzwań, w czasie którego musieliśmy wykazać się kreatywnością, umiejętnością planowania oraz przedsiębiorczością. Wielokrotnie konsultowaliśmy swe decyzje z gronem pedagogicznym.

Celem konkursu było rozpowszechnienie idei pracy organicznej. Nasz projekt opiera się na stworzeniu grupy, której głównym założeniem  jest promowanie pomagania wśród naszych przyjaciół, kolegów z klasy, społeczności szkolnej, rówieśników i każdej osoby zainteresowanej pomocą. Pragniemy zrzeszać ludzi z pasją, pełnych zaangażowania w czynienie dobra. Za pośrednictwem naszego projektu chcemy wspierać różne fundacje i środki społeczne, z którymi nawiązaliśmy już współpracę. Mamy konkretne założenia dotyczące działań, które podejmiemy w wyznaczonych miejscach oraz stały kontakt w razie potrzeby pomocy wolontariuszy w akcjach organizowanych przez zaprzyjaźnione organizacje. Wszystkie nasze działania będą promowane za pomocą Instagrama  oraz hasztagu #badz_dla_kogos i innych mediów społecznościowych.

Miejscem naszych działań będzie Dom Dziecka, gdzie m.in. planujemy zorganizować wyjścia tematyczne, które mają na celu poszerzenie wiedzy i rozwój pasji Dzieciaków. Swą pomoc pragniemy także zaoferować Hospicjum, spacerując razem z Pacjentami, organizować wideokonferencje Pacjentów z rodziną, czy uczestnicząc w kwestach na rzecz Hospicjum. Wolne Strefy- osiedlowe „kluby” młodzieżowe będą miejscem spędzania wspólnie wolnego czasu, tworzenia gier i zabaw, zachęcania do form wolontariatu za pośrednictwem naszej organizacji, czy promowaniem idei pomagania i wypływających z niej zalet. Angażując się w niesienie pomocy dla Schroniska, pragniemy wyprowadzać psy na spacery, pomagać w procesie adopcji poprzez promowanie ich na różnych social mediach, a także udzielać się w pracach porządkowych.

Już dziś podjęliśmy  współpracę z takimi organizacjami jak Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz Fundacja „Dr. Clown”.

Pragniemy być oddani społeczeństwu i jego teraźniejszym oraz przyszłym potrzebom. Głęboko wierzymy, iż nasz projekt jest początkiem czegoś pięknego, początkiem ogromu dobra, które możemy świadczyć będąc postawionym na drogach drugiego człowieka.

Już dziś chcemy być dla kogoś.
I Ty bądź dla kogoś!

Wszelkie nasze działania możecie śledzić za pośrednictwem naszych stron na portalach społecznościowych:

https://liblink.pl/AgSceOqDRE

https://liblink.pl/amn09yQd0cSpodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content