KOSTKA ma kolejnego kapłana

W sobotę, 29 maja 2021 r. w kościele św. Józefa w Kielcach odbyły się święcenia kapłańskie wychowanków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Na uwagę zasługuje fakt, że w gronie 16 nowo wyświeconych kapłanów znalazł się absolwent naszego liceum – ks. Filip Korban. „Nasz” neoprezbiter ukończył liceum w roku 2015 z wyróżnieniem i pochodzi z parafii Bożego Miłosierdzia w Kielcach, gdzie w minioną niedzielę odprawiał swoja pierwszą, czyli prymicyjną Mszę świętą. Ks. Filip zwieńczył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim obroną pracy magisterskiej, która była poświęcona zagadnieniom ewolucjonizmu. Praca została przedstawiona na KUL-u do konkursu jako najlepsze magisterium w roku 2021. Promotorem pracy magisterskiej był znany nam wykładowca i nauczyciel filozofii naszego liceum ks. dr hab. Miłosz Hołda.

Warto przypomnieć, że absolwentami KOSTKI są również: ks. Adam Nowak (2015), ks. Kamil Samiczak(2017) oraz ks. Mateusz Szostak (2019)

Drogi Nasz Księże Filipie życzymy wytrwałości i wierności na wymagającej kapłańskiej drodze! Niech Cię prowadzi Duch Święty!Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content