e740c7023379eb58030e9f70b3d21b6b

W tym roku szkolnym w ramach Dnia Języków 2018 nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego podjęli wiele działań zachęcających uczniów do rozwijania ich umiejętności językowych oraz poszerzenia wiedzy o krajach, w których mówi się po angielsku, niemiecku i francusku.

W dniach 19-21.09.2018 odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VII.

W dniu 26.09 uczniowie pisali Dyktanda językowe na wszystkich poziomach od najmłodszych uczniów klas IV do uczniów najstarszych w klasach VIII.

W dniu 01.10.2015 odbył się w Szkole Podstawowej Piknik Europejski przygotowany przez uczniów klas IV-VIII.

Organizacją stanowisk z daniami  kuchni włoskiej, francuskiej, greckiej, austriackiej, polskiej, czeskiej, niemieckiej, islandzkiej, brytyjskiej, hiszpańskiej i innych zajęli się uczniowie i ich wychowawcy. Z ogromną pomocą przybyli również rodzice naszych uczniów. W tym roku stanowisko polskie cieszyło się ogromną popularnością, a klasa Va otrzymała Dyplom za największe zaangażowanie. Piknik był okazją do degustacji nietypowych potraw i poznania bliżej kultury wielu krajów europejskich.

W dniu 26.10.2018 odbyło się uroczyste podsumowanie Dni Języków. Zwycięzcy Konkursów i Mistrzowie Ortografii Angielskiej, Niemieckiej i Francuskiej otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że za rok znów powalczą o najwyższe miejsca.

Katarzyna BieńSkip to content