501b5f7eafb009193fa1de5feaf9e639

Jeszcze nasz rok szkolny nie rozpoczął się na dobre, a my dziś – 10 września 2019 r. uczestniczyliśmy już w drugim wyjeździe integracyjnym klas pierwszych. Wzięli  w nim udział niemal wszyscy uczniowie – ponad dziewięćdziesiąt osób pod opieką naszych wychowawczyń: p. prof. Joanny Nowek, p. prof. Grażyny Mańkowskiej i p. prof. Anny Karp oraz pod czujnym okiem ks.prefekta Artura Płazińskiego.

Wyruszyliśmy w chłodny poranek do  Bodzentyna, aby tam uczestniczyć we Mszy św. w zabytkowym  kościele Biskupów Krakowskich. Po Mszy św. zwiedzaliśmy nie tylko ten obiekt sakralny, ale także okoliczne zabytki, w tym ruiny pałacu biskupiego. Wybitnym znawcą tematu okazał się być nasz ks. prefekt, który wprowadził nas w tajniki historyczne obiektów.

Druga część wyjazdu miała charakter bardziej rozrywkowy; na świeżym powietrzu w ogrodzie restauracji Jodełka w Świętej Katarzynie graliśmy w gry zespołowe, rozwiązywaliśmy kalambury i w niebanalny sposób zdobywaliśmy wiedzę o sobie nawzajem, rozwiązując zadania przygotowane przez naszych wychowawców. Niektórzy ujawnili swe ukryte talenty, a ciepłe i pyszne posiłki z grilla pokrzepiały nas w ten trochę chłodny dzień.

Kiedy wracaliśmy do domu, słońce poniewczasie zaczynało przypiekać, a my czuliśmy niedosyt, że tak szybko wyjazd się zakończył. Co do jednego, jesteśmy zgodni: trzeba się będzie integrować dalej.

Całe szczęście już niedługo Dzień Chłopaka, a potem Rajd Świętokrzyski!Skip to content