e115d3b95bbe9bd6362a0dd92e804ea0

Z dumą informujemy, że nasza szkoła jest współorganizatorem ogólnopolskiego projektu   edukacyjnego pod hasłem: Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w województwie świętokrzyskim.

Organizatorzy: krakowska Fundacja „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie stawiają na upowszechnianie wiedzy o współczesnej historii Polski, (szczególnie tej po odzyskaniu niepodległości),  a także na  dbałość o piękno języka i jego poprawność.

Z uwagi na bliskie nam cele projektu: krzewienie patriotyzmu i piękna języka polskiego, pozytywnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie, aby zostać  wojewódzkim partnerem projektu, po raz pierwszy realizowanego w Świętokrzyskiem, a  objętego Patronatem Honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Dotychczasowy zasięg konkursu, który  obejmował Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Śląsk, Opolszczyznę i Dolny Śląsk, a także  kresy, powiększył się więc o nasze województwo.

 VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2019/2020 będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych . Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

Szkoła, która chce wziąć udział w VII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, musi się zarejestrować i zalogować.

Szczegółowe informacje:

www.dyktandoniepodleglosciowe.pl

Zapraszamy do udziału!Skip to content