I Komunia klas IV Katolickiej Szkoły Podstawowej

 

Po długim przygotowaniu, spowodowanym trwającą epidemią w sobotę, 19 września 2020 r. uczennice i uczniowie klas IV Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach uczestniczyli po raz pierwszy w sposób pełny w Eucharystii, przyjmując Ciało Chrystusa. Wieczernikiem stał się nam jak zawsze gościnny parafialny kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach, gdzie wikariuszem jest nasz katecheta ks. Andrzej Waligórski.

Wielki trud pracy katechetki pani Renaty i rodziców oraz dzieci zaowocował radosnym i podniosłym przeżyciem Mszy świętej. Liturgii przewodniczył ks. dyrektor a koncelebrowali: ks. Prefekt Artur Płaziński, ks. Prałat Jan Tusień – proboszcz parafii św. Wojciecha w Kielcach, ks. Maciej Stopiński – proboszcz z Antolki i były katecheta naszej szkoły, ks. Piotr Rojewski – proboszcz z Dobrowody oraz ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, który wygłosił dialogowaną homilię. 

Katecheza rodzinna pokazała nam jak wielką rolę odgrywają w przekazie wiary i tradycji rodzice. Kościół domowy wciąż pozostaje pierwszym miejscem formacji duchowej prowadzącej do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem w miłości. To zadanie i trud z nim związany będzie owocował umacnianiem więzi wspólnoty rodzinnej i szkolnej.

 

NIECH JEZUS ŻYJE ZAWSZE W SERCACH NASZYCH!Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content