Jubileuszowy zjazd absolwentów

Wspólne świętowanie jubileuszowego spotkania rozpoczęło się o godzinie 10.30 w siedzibie szkoły. Do budynku Kostki zawitali zarówno uczniowie, którzy uczyli się 6 lat w szkole podstawowej, jak i Ci, którzy spędzili z nami tylko 3 lata  w gimnazjum lub liceum,  a także nasi rekordziści ze stażem 12-letnim  –  od zerówki do matury. Wszystkich przywiodła tu wspólna tęsknota za szkołą i kolegami oraz chęć spotkania swoich wychowawców i nauczycieli. O godzinie 11.00 w szkolnej kaplicy odprawiona została uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Dyrektora i ks. Artura Płazińskiego prefekta szkoły. Piękną oprawę muzyczną Eucharystii zapewnili absolwenci śpiewający przed laty w chórze szkolnym. Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęło się spotkanie na sali teatralnej  „Wspomnień czar”. Był to przegląd talentów naszych wspaniałych uczniów i absolwentów. W części artystycznej nie zabrakło ani pięknego śpiewu, ani profesjonalnego tańca oraz łez wzruszenia publiczności. Ta część programu  rozpoczęła się od występu Zosi Kotyniewicz (uczennicy kl. II B) grającej na saksofonie utwór „Mamma mia” zespołu ABBA, do którego później w swoim powitaniu nawiązała Pani Dyrektor witając wszystkich słowami” Mamma mia ……… udało się spotkać!” Następnie nasz genialny absolwent Filip Jurkiewicz uraczył nas swoim  przepięknym barytonem lirycznym, śpiewając włoskie O’Sole Mio i My Way Franka Sinatry.  Kolejną uczestniczką  przeglądu była Agnieszka Marczak, która zaczarowała nas artystyczno-gimnastycznym tańcem z obręczami. Później wystąpiły nasze uczennice Julia Grzela  (z klasy III C) oraz Ola Markiewicz                (z klasy I C), prezentując się w tańcach indywidualnych.  Mogliśmy się też spotkać z Żakliną Skowrońską, znaną dziennikarkę i autorkę książki pt. „Kadencja w przestworzach”. Przybyli goście mieli okazję porozmawiać z młodą pisarką na temat kulisów pracy dziennikarskiej delegacji towarzyszącej Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas jego podróży zagranicznych. Na scenie pojawił się także przesympatyczny i dowcipny Mateusz Żukowski, rozbawiając publiczność swoimi wspomnieniami i anegdotami ze szkolnych lat.

Z przyjemnością słuchaliśmy utworów muzycznych w wykonaniu absolwentów, którzy z tej okazji utworzyli mały chór pod kierunkiem p. Barbary Barwińskiej.  Na zakończenie chór wykonał piękną piosenkę z przesłaniem o tym, że muzyka nas łączy i dodaje radości. Utwór został przygotowany specjalnie na tę okazję przez p. Barwińską.   Całość poprowadził czarujący p. Grzegorz Gielniewski, niegdyś absolwent, a obecnie  nauczyciel WOS-u w naszym liceum.

Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na ploteczki i wystawny poczęstunek przygotowany z tej okazji. Absolwenci mogli spotkać się z nauczycielami, kolegami i koleżankami z klasy oraz przyjaciółmi, których mogli przytulić po wielu latach rozłąki. Na stołach nie zabrakło rozmaitych pyszności i na słono i na słodko, było i kolorowo, i zdrowo, i smacznie. Kolejnym punktem programu zjazdu były spotkania w węższym gronie. Wychowawcy ze swoimi wychowankami z różnych roczników mogli powspominać swoje przygody i doświadczenia szkolne w przydzielonych salach lekcyjnych. Wszyscy absolwenci mieli później możliwość zwiedzić szkołę, zajrzeć do sal, w których kiedyś mieli swoje lekcje, jako uczniowie tej szkoły. Mogli również dokonać wpisu do Pamiątkowej Księgi, a także zakupić wspaniałą Księgę Jubileuszową pt. „Kostka Znaczy WIĘCEJ” – publikację przygotowanej na tę wyjątkową okoliczność

Zwieńczeniem tego uroczystego dnia był spektakl pt. „Dziewczynko, wstań” przygotowany przez p. Martę Piotrowską z udziałem naszych uczniów. To wzruszające przedstawienie odbyło się wieczorem na sali teatralnej naszej szkoły.

To był ważny dzień w historii naszej szkoły. Nie zabrakło w nim wspólnych zdjęć, wielu ważnych rozmów i wspomnień. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pozostawił ciepły ślad w naszych sercach na długo i na dłoniach wielu osób, którzy przybyli na ten jubileuszowy Zjazd Absolwentów.

Katarzyna Bień, Małgorzata Czekaj

Tak o wydarzeniu piszą media:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-zespole-szkol-katolickich-w-kielcach-odbylo-sie-jubileuszowe-spotkanie-absolwentow-wystapila-agnieszka-marczak-finalistka-mam/ar/c1-17641987

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content