Kilka słów o Letniej Szkole Fizyki od Kamila Krzemińskiego – ucznia klasy 2F

W dniach 05.07-09.07.2021r. uczestniczyłem w „Letniej Szkole Fizyki” organizowanej przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. To projekt, który celuje w uczniów, pasjonatów fizyki i sympatyków nauk przyrodniczych. W tym czasie uczestniczyłem w wykładach obejmujących tematy nauk przyrodniczych oraz warsztatach. Ze względu na pandemię zajęcia odbywały się zdalnie na platformie Zoom. W czasie wykładów mogliśmy wysłuchać prelekcji prowadzonych przez wybitnych fizyków, m.in. prof. Krzysztofa Meissnera i dr hab. Andrzeja Dragana. Ponadto warsztaty były inspirującym doświadczeniem. Podczas zajęć byliśmy dzieleni na małe grupy liczące maksymalnie osiem osób w podobnym wieku. Mogliśmy nauczyć się projektować obiekty 3D i przygotowywać je do wydruku w specjalnej drukarce 3D, tworzyliśmy własny model sygnalizacji świetlnej czy też rozdzielaliśmy barwniki roślinne metodą chromatografii cienkowarstwowej i wiele, wiele więcej.

Po otrzymaniu informacji, że zakwalifikowałem się do projektu „Letnia Szkoła Fizyki” poczułem lekkie zaniepokojenie czy wszystkie materiały do przeprowadzania doświadczeń znajdę w swoim domu. Na szczęście organizatorzy przed rozpoczęciem projektu wysłali do każdego uczestnika wszystkie niezbędne materiały i odczynniki.

Podsumowując: Letnia Szkoła Fizyki jest niezwykłym doświadczeniem intelektualnym dla każdego i jeśli tylko interesujesz się fizyką albo naukami przyrodniczymi to jest to projekt przeznaczony właśnie dla Ciebie.

https://fizyka.ceo.org.pl/ponadpodstawowe/oferta/letnia-szkola-fizyki

https://www.fuw.edu.pl/wo/lsf/Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content