Klasy III w Paryżu

W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 16.30 uczniowie klas III LO wraz z opiekunami wyjechali autokarem z Kielc do Paryża. Podróż była dość długa. Dopiero następnego dnia zatrzymaliśmy się w mieście Reims, aby zwiedzić Katedrę Notre-Dame – historyczne miejsce koronacji królów Francji. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu pod Paryżem.
W środę zaczęliśmy zwiedzanie Paryża od wjechania na drugi poziom wieży Eiffla, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem po Sekwanie, aby zobaczyć najważniejsze budynki Paryża z wodnej perspektywy. Potem pojechaliśmy metrem do Łuku Triumfalnego i spacerowaliśmy po Polach Elizejskich. Wieczorem udalismy się (również metrem) na wzgórze Montmartre, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Sacré Coeur, spacerowaliśmy po malowniczym Placu du Tertre i podziwialiśmy panoramę Paryża. Przechodząc przez Plac Pigalle zatrzymalismy się przy słynnym kabarecie Moulin Rouge.
W czwartek pojechaliśmy do Wersalu. Spacerowaliśmy po ogrodach pałacu, które są najpiękniejszym na świecie przykładem ogrodów w stylu francuskim. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Perfum Fragonard w Paryżu, aby zapoznać się z techniką produkcji światowej sławy zapachów. Tego dnia widzieliśmy też Operę Garnier i wielką galerię handlową Lafayette.

W piątek pojechaliśmy na cmentarz Père-Lachaise, gdzie pochowany jest Fryderyk Chopin.
Następnie pojechaliśmy metrem do Luwru. Po kolacji udaliśmy się do supernowoczesnej dzielnicy La Défense, paryskiego odpowiednika Manhattanu. Po zakupach wyruszyliśmy w podróż powrotną do Kielc, która trwała 23 godziny. Wróciliśmy zmęczeni, ale zachwyceni tym co udało nam się zobaczyć. Wycieczka była bardzo udana i już myślimy o następnej 🙂

Uczestnicy wyjazdu

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content